http://se.autostarter-alternator.com
Home > Produkter > Generator > DELCO generator > Delco 21SI generatorn för Cummins 5,9 L, 8,3 L Diesel, Lester 8003

Delco 21SI generatorn för Cummins 5,9 L, 8,3 L Diesel, Lester 8003

    Betalning Typ: T/T,L/C,D/A,D/P
    Min. Beställ: 10
    Leverans Time: 15 dagar
Grundläggande information

Modell nr: Lester 7642

Additional Info

Förpackning: exportera förpackning

Transportfordon: Ocean,Land,Air

Hemorten: Kina

Certifikat: TS16949

Produktbeskrivning

Snabb Detaljer

Type:
Alternator Assembly
Size:
24V 75A
Car Make:
Cummins, Timberjack w/ Cummins 5.9L, 8.3L Diesel
OE NO.:
Lester 8003
Place of Origin:
NINGBO China (Mainland)
Brand Name:
ZOWO alternator
Model Number:

Förpackningar & leverans

Packaging Detail: Nuetal carton packing or according to customer's requirments.
Delivery Detail: 3-45days according to the quantity and model

Specifikationer

1. används på: Cummins 5,9 L, 8,3 L Diesel
2.OEM:Lester 8003
3.MOQ:10PCS
4.Warranty:One år

Delco 21SI generator för Cummins 5,9 L, 8,3 L Diesel, Lester 8003

24V 75A

S/N OEM Part No.
1 Lester 8003
2 Cummins 3675174RX
3 Cummins 3675201RX
4 Cummins 3920617
5 Delco/Ford 10459026
6 Delco/Ford 10461235
7 Delco/Ford 1117897
8 Delco/Ford 1117900
9 Delco/Ford 1117944
10 Delco/Ford 19010108
11 Delco/Ford 19010111
12 Delco/Ford 19010182
13 Delco/Ford 19010199
14 Dresser 1305787h91
15 Dresser 1307203h1
16 Dresser Pb6874
17 Komatsu 1305787H91
18 Komatsu 1305787H91 ALT1022
19 Komatsu 1307203H1
20 Komatsu ALT1023

Ansökan:

Freightliner, Kenworth, Volvo Lastvagnar;

Produktkategorier : Generator > DELCO generator

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Wang xi Mr. Wang xi
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören